Każdy spór korporacyjny ma podłoże indywidualne, które bywa mieszanką czynników zarówno osobistych, jak i biznesowych. Rolą prawnika jest nie tylko zaprojektowanie struktury spółki i zależności między wspólnikami tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia sporu, lecz również załagodzenie go w możliwie najszybszy i najlepszy sposób. Prowadzenie sporu korporacyjnego nie stanowi celu samego w sobie. Nie może mieć charakteru permanentnego. Niezbędne jest możliwie najszybsze i najsprawniejsze jego zniwelowanie.
Spółka komandytowa może powstać z przekształcenia każdej spółki osobowej (jawnej, partnerskiej i komandytowo–akcyjnej) oraz spółki kapitałowej (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej). Dopuszczalne jest również przekształcenie w spółkę komandytową spółki cywilnej oraz spółdzielni pracy. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą przygotowujemy i wspieramy proces zakładania spółki komandytowej i wniesienia przedsiębiorstwa jako wkładu niepieniężnego do tej spółki komandytowej.
W biznesie nie jest niestety możliwe całkowite wyeliminowanie sporów pomiędzy różnymi grupami interesów. Z punktu widzenia spółki i jej wspólników, niezwykle istotne jest przeprowadzenie zaistniałego sporu w sposób jak najmniej uciążliwy.
Zespół prawny GLC oferuje kompleksową obsługę prawną procesu zakładania spółek komandytowych i przekształcania innych spółek w spółki komandytowe. Jest to możliwe dzięki współpracy adwokatów, doradców podatkowych, aplikantów i prawników – specjalistów prawa gospodarczego, wspieranych przez biegłego rewidenta
Każdy spór jest dla przedsiębiorcy stratą czasu i środków, dlatego musi zostać jak najszybciej zakończony. Eksperci GLC pomagają ustalić strategię, która pozwoli zażegnać spór najmniejszym kosztem nie tylko finansowym, ale także emocjonalnym.
Spółka komandytowa jest korzystną formą prowadzenia biznesu – zarówno pod kątem ograniczenia ryzyka biznesowego, jak i optymalizacji podatków. Pozwala, przy odpowiedniej konstrukcji prawnej, wyłączyć wspólników z odpowiedzialności osobistej oraz uniknąć podwójnego opodatkowania.