Spory podatkowe

Przepisy prawa podatkowego zmieniają się bardzo często. Mogą być też bardzo różnie interpretowane przez poszczególne organy. W zakresie podatków – najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla każdej firmy jest pomoc ekspertów. Zapewniamy naszym Klientom profesjonalne wsparcie i reprezentację w trakcie kontroli podatkowej i skarbowej. Reprezentujemy również przedsiębiorców podczas postępowania administracyjnego w sprawach podatkowych i celnych.

Skontaktuj się

dr Bartosz Kubista

Partner Zarządzający (Podatki), Adwokat | Doradca podatkowy

W dzisiejszym złożonym świecie podatkowym, zarówno jednostki jak i firmy często napotykają na wyzwania związane z interpretacją przepisów podatkowych, zgłaszaniem deklaracji podatkowych oraz reprezentacją przed organami podatkowymi. Te kwestie mogą prowadzić do frustracji i zwiększonego ryzyka finansowego dla każdego, kto z nimi się zmaga.

Dlatego GLC oferuje kompleksowe wsparcie w rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z podatkami. Nasz zespół doświadczonych doradców podatkowych specjalizuje się w świadczeniu profesjonalnej pomocy na każdym etapie procesu, od analizy sytuacji, przez reprezentację przed organami, aż po wsparcie w postepowaniu sądowym.

Nieustannie dążymy do zapewnienia naszym klientom spokoju umysłu i ochrony ich interesów podatkowych. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, GLC może skutecznie pomóc klientom w radzeniu sobie z najbardziej skomplikowanymi sprawami podatkowymi, zapewniając solidne wsparcie na drodze do osiągnięcia pozytywnego rozstrzygnięcia.

Indywidualne podejście

Rozumiemy, że każda sytuacja podatkowa jest wyjątkowa, dlatego też nasze doradztwo podatkowe opiera się na spersonalizowanym podejściu do klienta. Nasz zespół dokładnie analizuje potrzeby i cele klienta, aby zapewnić mu najlepsze rozwiązania podatkowe dostosowane do jego sytuacji.

Nasz zespół to 160 ekspertów

Zespół GLC Advisory tworzą adwokaci, radcowie oraz doradcy podatkowi. Część z nich ma podwójne uprawnienia, co pozwala obsługiwać klientów kompleksowo.

Obsługujemy spółki z wielu branż

Na swoim koncie mamy wiele przeprowadzonych spraw z różnych zakresów dla klientów z wielu branż. Wiemy, że wyzwania prawno-podatkowe w każdej z branż są różne, dlatego do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.

Mamy 25 lat doświadczenia

Na przestrzeni lat działalności zdobyliśmy ogromną wiedzę i zaufanie klientów. Od lat skutecznie dostosowujemy się do zmieniających się warunków biznesowych.

Masz pytania?

dr Bartosz Kubista, ekspert GLC jest do Twojej dyspozycji.

Zapewniamy naszym Klientom profesjonalne wsparcie i reprezentację w trakcie kontroli podatkowej i skarbowej. Reprezentujemy również przedsiębiorców podczas postępowania administracyjnego w sprawach podatkowych i celnych. Firmy, które nam zaufają, mogą liczyć m.in. na opracowanie najkorzystniejszej strategii postępowania, przygotowanie niezbędnej dokumentacji, sporządzanie odpowiedzi, wyjaśnień, odwołań i wniosków do Ministerstwa Finansów o pisemną interpretację przepisów podatkowych, a także przygotowanie skarg do wojewódzkich sądów administracyjnych i skarg kasacyjnych do NSA.

Wspieramy także podatnika i jego pracowników w trakcie przesłuchań, reprezentujemy w trakcie kontroli skarbowych i podatkowych oraz przed sądami. Pomagamy również skutecznie odzyskać nadpłacone podatki i uzyskać wiążące interpretacje podatkowe.

W ramach tej usługi oferujemy:

 • Przeprowadzenie analizy ryzyka podatkowego w celu oceny potencjalnych konsekwencji podatkowych dla klienta oraz zaproponowanie strategii minimalizacji ryzyka;
 • Przygotowanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych;
 • Reprezentację podatników w postępowaniach o wydanie interpretacji indywidualnych;
 • Opracowanie wniosków o wydanie opinii zabezpieczającej i reprezentację przedsiębiorcy
  w postępowaniu o ich wydanie;
 • Pomoc w uzyskaniu wiążących informacji stawkowych (WIS) dotyczących podatku od towarów i usług;
 • Przygotowanie opinii prawnych oraz defense file;
 • Reprezentację w postępowaniu podatkowym prowadzonym przez urząd skarbowy;
 • Pomoc w przygotowaniu dokumentów, takich jak odwołania od decyzji organów podatkowych, czy też wnioski o rozłożenie na raty zaległych należności;
 • Pomoc w negocjacjach z organami podatkowymi w celu osiągnięcia korzystnych warunków rozwiązania sporu oraz minimalizacji ryzyka;
 • Reprezentację w postępowaniach sądowych.

Zakres usług

Podatki dla biznesu

Ceny transferowe

Ulga IP BOX i Ulga B+R

Spory podatkowe

Zapytaj o nasze usługi

Osoba z naszego zespołu skontaktuje się z Tobą!