Jakub Sikorski

Manager działu prawnego, Radca prawny

Profil zawodowy

Radca prawny. Specjalizuje się w prawie spółek, fuzjach, przejęciach oraz przekształceniach spółek. Wspiera Klientów także w zagadnieniach związanych z nabyciem lub sprzedażą biznesu i szeroko rozumianym prawem gospodarczym.

Współautor publikacji książkowej ,,Działalność gospodarcza w sektorze MŚP. Praktyczne aspekty tworzenia, funkcjonowania i likwidacji przedsiębiorstwa”.

Doświadczenie wykorzystuje zarówno do bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, jak i skomplikowanych procesów transakcyjnych.

Osiągnięcia

Przeprowadził sukcesami kilkadziesiąt procesów połączeń, przejęć oraz przekształceń spółek.

Ma na swoim koncie prowadzenie także skomplikowanych fuzji międzynarodowych, współpracę z księgowością spółek łączących się oraz zagranicznymi kancelariami obsługującymi proces.

Jest autorem kilkuset umów spółek oraz ich późniejszych zmian.

Przeprowadził kilkadziesiąt audytów prawnych due diligence, z których większość zakończyła się nabyciem przedsiębiorstwa przez klienta. Obsługiwał podmioty m.in. z branży informatycznej, odlewniczej, odnawialnych źródeł energii, hotelarskiej oraz browarniczej.

Edukacja

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowych studiów prawa karnego skarbowego i gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.

Posiada certyfikat TOLES Higher z zakresu prawniczego języka angielskiego.

Zainteresowania

Literatura – fantastyka i kryminał, sporty siłowe, bieganie, podróże.

Publikacje

  • Działalność gospodarcza w sektorze MŚP. Praktyczne aspekty tworzenia, funkcjonowania i likwidacji przedsiębiorstwa. Wolters Kluwer, Warszawa 2019