30 marca 2022

Nowy Polski Ład po zmianach z marca 2022 roku!

24 marca Rząd opublikował długo oczekiwany projekt ustawy zmieniającej, czy mającej naprawić, Polski Ład. Czy propozycje rządowe rzeczywiście spełnią pokładane w nich nadzieje? Zapraszamy na GLC NEWS!

Zmiany na papierze wyglądają obiecująco. Pierwsza z nich to obniżenie niższej stawki podatku dochodowego z 17 na 12%, co oznacza, że stawka podatkowa, przynajmniej w teorii będzie jedną z najniższych w Europie. ALE! Ta zmiana oznacza również likwidację ulgi dla klasy średniej, czyli w konsekwencji do 12% polscy podatnicy dorzucą 9% nieodliczalnej składki zdrowotnej. Kolejną zmianą jaką przygotował dla nas Rząd jest możliwość odliczenia składki zdrowotnej przez przedsiębiorców, ALE! co ciekawe, odliczania to będzie dokonywane nie tak jak kiedyś, od podatku tylko od dochodu.

Nowy Polski Ład to również wprowadzenie ponownej możliwości wspólnego rozliczania się przez osoby samotnie wychowujące dziecko z dzieckiem. Co ciekawe, część przepisów będzie obowiązywać z datą wsteczną, bo od 1 stycznia 2022, a część od 1 lipca, kiedy to zniknie ulga dla klasy średniej.

30 marca 2022

Zapraszamy do kontaktu Przejdź do kontaktu

Zapisz się do naszego newslettera

Zobacz więcej

Chcesz dowiedzieć
się więcej?

Skontaktuj się z nami!

Warszawa

GLC Warszawa
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

mapa

Katowice

GLC Katowice
ul. Uniwersytecka 13
40-007 Katowice

mapa