+48 32 479 10 50

10 czerwca 2014

Ukraińscy doradcy podatkowi chcą bezpiecznego i stabilnego państwa

Ukraiński system podatkowy musi być gruntownie przebudowany. Jego głównym mankamentem jest obecnie wszechogarniająca korupcja, m.in. w organach podatkowych – tak Zbigniew Maciej Szymik, Dyrektor Generalny GRUPY Leader, podsumowuje pierwsze Narodowe Forum Doradców Podatkowych, które w dniach 5-6 czerwca odbyło się w Kijowie.

Ukrainie potrzebne są takie ramy prawne, rozwiązania organizacyjne i kontrolne, które z jednej strony zwiększą bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju, z drugiej ułatwią stosunki gospodarcze i handlowe z krajami Unii Europejskiej w tym z Polską – twierdzi Zbigniew Maciej Szymik, który jako jedyny gość z Polski uczestniczył w ukraińskim Forum w roli eksperta.

Doradcy podatkowi, księgowi i prawnicy zastanawiali się jak przebudować ukraiński system podatkowy, by ograniczyć korupcję, zachęcić przedsiębiorców do płacenia podatków i zapewnić im stabilne i bezpieczne warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Chcą czerpać przede wszystkim z polskich wzorców.

Nasza relacja z Forum znajduje się tutaj.

10 czerwca 2014

Zobacz więcej

Chcesz dowiedzieć
się więcej?

Skontaktuj się z nami!

Warszawa

GLC Warszawa
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

mapa

Katowice

GLC Katowice
ul. Uniwersytecka 13
40-007 Katowice

mapa
Copyright GLC

Strategia, realizacja, wsparcie Tomczak | Stanisławski